strona główna mapa strony poleć znajomemu
Słowo kluczowe Miejscowość
Województwo


Słowo kluczowe
Kategoria

SZUKAJ FIRM NA STRONACH WWW

Aktualności

O co pytają powodzianie?

O co pytają powodzianie?

Na podstawie analizy rozmów z ostatnich czterech dni eksperci Ergo Hestii stworzyli krótką listę pytań najczęściej zadawanych przez powodzian, wraz z odpowiedziami.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu wpisz swój e-mail.

AktualnościArtykuły Ubezpieczenia

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Zgodnie z Decyzją Komisji Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego nr 1 z dnia 12 czerwca 2009 r. dotyczącej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, karta EKUZ wydana przed rozpoczęciem stosowania rozporządzeń (WE) Nr 883/04 i (WE) 987/09 zachowuje ważność do chwili upływu podanej na nie daty ważności.
Powyższe, nie ma zastosowania w przypadku gdy osoba utraciła tytuł do ubezpieczenia w NFZ - w takim przypadku posługiwanie się kartą EKUZ jest nieuprawnione i będzie skutkować dochodzeniem roszczeń z tytuł poniesionych przez NFZ kosztów udzielonych świadczeń zdrowotnych (art. 49 ust. 8 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U Nr 164 poz. 1027 z póż. Zm.)

Od 1 maja 2010 r. w związku ze zmianą przepisów w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, dla osób które posiadają formularz E106, E109 lub E121 lub odpowiadający im dokument przenośny S1 wystawiony przez Oddział Wojewódzki (OW) NFZ, oraz członków ich rodzin, kartę EKUZ będzie wystawiał OW NFZ, który wystawił formularz. W przypadku gdy członek rodziny zamieszkuje w innym państwie członkowskim UE i nie jest zgłoszony do ubezpieczenia w NFZ, kartę EKUZ można wydać tylko jeśli osoby te mają zarejestrowany dokument uprawniający (E106, E109, E121 lub odpowiadającym im dokument przenośny S1).

Karta EKUZ wydana osobom, które mają zarejestrowany formularz E106, E109, E121 lub odpowiadający im dokument przenośny S1 w innym państwie członkowskim, uprawnia do rzeczowych świadczeń zdrowotnych podczas pobytów turystycznych poza państwem członkowskim zamieszkania i państwem właściwym.
Więcej informacji www.nfz.gov.pl

Panel Klienta


Login:
Hasło:
 

Nowości

WARTA MOTO ASSISTANCE bez limitów

WARTA MOTO ASSISTANCE bez limitów

WARTA wprowadziła do oferty nowe rozwiązania w ubezpieczeniach assistance. Nowością (...)
Baner zarejestruj się

Artykuły

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Zgodnie z Decyzją Komisji Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego nr (...)

Top layers