strona główna mapa strony poleć znajomemu
Słowo kluczowe Miejscowość
Województwo


Słowo kluczowe
Kategoria

SZUKAJ FIRM NA STRONACH WWW

Aktualności

Ognista inscenizacja opery „Don Giovanni” na ekranach Cinema City

Ognista inscenizacja opery „Don Giovanni” na ekranach Cinema City

Już od piątku, 7 maja, genialny Mozartowski „Don Giovanni” zagości w repertuarze cyklu CINEMaestro. Wybrane kina Cinema City zaprezentują ekstrawagancką i prawdziwie ognistą realizację dzieła tego wybitnego kompozytora prosto z legendarnego The Royal Opera House w londyńskim Covent Garden.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z naszego serwisu wpisz swój e-mail.

AktualnościArtykuły Rozrywka

Allianz Polska na rzecz kultury

Allianz Polska na rzecz kultury

Wieloletnie zaangażowanie Grupy Allianz w kulturę i sztukę dowodzi, że sztuka i biznes nie muszą być odrębnymi światami. Wręcz przeciwnie - mają sobie wiele do zaoferowania. Szczególnie dobrze wie o tym Paweł Dangel, prezes Allianz, który w przeszłości był reżyserem teatralnym a obecnie z sukcesem reżyseruje kolejne akty działalności Grupy Allianz w Polsce.
Z takim doświadczeniem łatwiej jest być mecenasem.

Współpraca z Teatrem Muzycznym Roma

Z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie Allianz Polska współpracuje od 2002 r. Obie instytucje obchodziły wspólny jubileusz pięciolecia istnienia, bowiem zbiegły się w czasie rocznice powstania Allianz na polskim rynku oraz powstania pierwszego profesjonalnego teatru muzycznego stolicy. Z tej okazji powstało specjalne przedstawienie „Musicale... ach, te musicale".
Allianz sponsorował także polską prapremierę znanego musicalu „Taniec wampirów” Romana Polańskiego. Było to olbrzymie przedsięwzięcie, nie tylko artystyczne. Po premierze pisano entuzjastycznie, że była "świętem europejskiego teatru".

Z kolei 10-lecie Allianz Polska oraz Teatru Roma w Warszawie zostało uświetnione premierą „Upiora w Operze" - musicalu Andrew Lloyda Webbera. To musical wszech czasów: 6 stycznia 2006 r. jego 7486 wystawienie na Broadwayu pobiło rekord należący wcześniej do „Kotów". Musical zdobył ponad 50 znaczących nagród teatralnych, m.in. 3 Olivier Awards oraz 7 Tony Awards, w tym dla najlepszego musicalu, a także 7 Drama Desk Awards oraz 3 Outer Critic Circle Awards), w ostatnich latach otrzymał najbardziej prestiżowe z wyróżnień przyznawanych przez publiczność, Oliver Audience Award (2002). W Warszawie jego wystawienie non-replica (czyli we własnej interpretacji Wojciecha Kępczyńskiego) też zostało przyjęte z entuzjazmem. Decyzja o wyborze tego trudnego repertuaru to największe wyzwanie produkcyjne, przed jakim stanął do tej pory Teatr. Allianz mógł pomóc w jego realizacji. Nie bez znaczenia dla tej współpracy jest długoletnia znajomość twórców obu instytucji: dyrektora Teatru Roma – Wojciecha Kępczyńskiego i prezesa Allianz Polska – Pawła Dangla. Obaj z sukcesem zbudowali swoje organizacje od podstaw.


Współpraca z innymi teatrami

Allianz Polska współpracował z wieloma teatrami, pomagając im w finansowaniu przedstawień, zwłaszcza premierowych (w tym również spektakli dla osób głuchoniemych). W 2008 r. Towarzystwo zostało głównym sponsorem obchodów 80-lecia warszawskiego Teatru Ateneum. Obchody zainaugurowano polską prapremierą „Odejść” Václava Havla w reżyserii Izabelli Cywińskiej.
Wśród innych partnerów Allianz znalazły się między innymi: Teatr Dramatyczny (pomógł w zrealizowaniu spektakli: „Ausloeschung" w reżyserii Krystiana Lupy oraz „Widzialnej ciemności" w reżyserii Marka Kality), Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Banialuka w Bielsku Białej oraz Pantomima Olsztyńska. Nasza firma wspierała także różnorodne przedsięwzięcia kulturalne, takie jak np. projekt artystyczny „Hommage a Hoffmann", realizowany przez Videoteatr Poza. Od 2004 r. pozostaje również mecenasem nagród teatralnych Warszawskie Feliksy.

Inne projekty

Allianz wspomagał także Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz Galerię Zachęta w Warszawie. W 2001 r. firma zaangażowała się w wydanie książki pt. „Gdy wchodzisz na Stare Miasto", którą przygotowała Fundacja Artibus - Muzyka, Obraz, Słowo. Wydanie praca graficznych Lecha Żurkowskiego w tomiku „Haiku".
Allianz pomagał Fundacji Dziecko i Sztuka, wspierając ją finansowo, a także promując prace młodych twórców. W siedzibie PTE Allianz Polska S.A. została również zorganizowana wystawa prac dzieci rozwijających pod skrzydłami Fundacji swoje talenty artystyczne.

W 2005 r. Allianz Polska był głównym sponsorem pikniku charytatywnego na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Jego celem było krzewienie idei wspierania Ośrodka, jako jedynej i unikalnej w skali europejskiej środowiskowej placówki opiekuńczej.

Firma sponsorowała także konferencję Muzeum Historycznego m.st. Warszawy „Dzięki którym powstaliśmy i przetrwaliśmy", która odbyła się w czerwcu 2006 r. w 25. rocznicę I Zjazdu NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze. Jej celem było przypomnienie warszawskiej i mazowieckiej Solidarności sprzed ćwierć wieku.
www.alianz.pl

Panel Klienta


Login:
Hasło:
 

Nowości

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Pocka 2010

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Pocka 2010

Zarząd Główny Stowarzyszenia Twórców Ludowych ogłasza doroczny konkurs literacki, poświęcony wybitnemu (...)
Baner zarejestruj się

Artykuły

Allianz Polska na rzecz kultury

Allianz Polska na rzecz kultury

Wieloletnie zaangażowanie Grupy Allianz w kulturę i sztukę dowodzi, że sztuka (...)

Top layers